קריטריונים לבחירת רופא שיניים

אנשים רבים בכל הגילאים, זקוקים לבדיקה תקופתית קבועה של שיניהם וכן טיפולי שיניים שונים. יש לבחור נכון רופא שיניים, כך שיתאים לצרכים של כל מטופל ועל פי סוג הטיפול. ככל שתבינו יותר את ההבדלים בין התחומים המגוונים ברפואת השיניים, כך תוכלו בנקל למצוא את הרופא שיתאים לכם לטיפול הספציפי שאתם מעוניינים לבצע. למשל כירורג שיניים, מומחה בהשתלת שיניים, רופא שהוא מומחה בבנייה והרכבת כתרים לשיניים,  אורתודנט ליישור שיניים וכדומה.

 

חשיבות טיפול השיניים ובחירת רופא השיניים המתאים לכם

 את רופא שיניים עלינו לראות בתדירות קבועה, היות ומדובר באחד מהרופאים החשובים, אפילו אם אין אנו סובלים מכאבי שיניים. הביקור חייב להתבצע אחת לחצי שנה לפחות, גם אם אין חור או כאב בשיניים. תפקידו של רופא לבריאות הפה והשיניים חשוב ברמת התחזוקה ובטיפולים מונעים. במהלך הביקור התקופתי, הרופא יבצע בדיקה מקיפה ומעמיקה של הפה ויבחן את האזורים הבעייתיים.

במידת הצורך, יבצע הרופא צילום שיניים אם יראה כי ישנה שן שדורשת טיפול. יש לבצע טיפול להסרת אבנית בשיניים{שיננית} באופן קבוע פעמיים בשנה למניעת עששת.בכל ביקור אצל רופא השיניים, תקבלו הנחיות מפורטות, לגבי תחזוקה נכונה של השיניים, מה שישמור עליהם עד לביקור הבא. יש להישמע להוראות הרופא והצוות המטפל בכם במרפאת השיניים בכדי שתשמרו נכון על בריאות הפה.

 

תהליך מציאת רופא שיניים מומלץ

 בחירת רופא שיניים מתאימה, צריכה להתבצע על פי הצורך בטיפול שיניים ספציפי. הכוונה היא למומחיות של רופא השיניים. למשל, לא כל רופא יכול לבצע פעולות קוסמטיות כגון הלבנת שיניים או ציפוי לשיניים ולא כל רופא, יכול לבצע שיקום פה כגון עקירות שיניים, טיפולים כירורגיים בחניכיים או השתלות שיניים ולכן, כאשר אתם מעוניינים לבחור ברופא השיניים המתאים ביותר, בררו בסוג ההתמחות שלו או חפשו רופא מומלץ באמצעות מכרים, חברים או קרובי משפחה שמתמחה בתחום שלו אתם זקוקים.

הוותק והמוניטין של רופאי השיניים הוא חשוב וכן, בדקו אם רופא השיניים שבחרתם הינו חבר באגודת רופאי השיניים בישראל, ואם הוא מעורה בחידושים האחרונים בתחום רפואת השיניים.

 

יתרונות  וחסרונות בבחירת רופא שיניים

 כאשר ניגשים לטיפול בקליניקה של רופא שיניים ידוע, אתם יודעים מראש כי אתם נמצאים בידיים טובות של רופא מומחה שקיבלתם עליו המלצות. החיסרון הוא שטיפול זה, עשוי להיות יקר יותר, במיוחד אם מדובר על טיפול מורכב של שיקום הפה כגון השתלות שיניים. ניתן יהיה למצוא רופאי שיניים באמצעות הביטוח שלכם הרפואי מקופת החולים, היתרון הוא שהמחיר יהיה זול יותר, אך מצד שני,החיסרון הוא שאינכן מכירים מי הרופא ואם חומרי הגלם שהוא עןבד עימם הם איכותיים ואם תהיו מעוניינים בחומרים ספציפיים כגון סוג מסוים של כתר או סתימה לבנה במקום שחורה, המחיר יעלה באופן משמעותי.

 

לסיכום

מצאו קליניקה מוכרת ואיכותית שיש בה צוות מקצוע שרופא השיניים שלה מוכר בטיפולי השיניים הדרושים  לכם. בקשו הצעת מחיר כתובה ומפורטת לגבי תכנית טיפול השיניים שאתם מתכוונים לבצע. השוו את הצעת המחיר בין כמה רופאי שיניים  מוכרים באותה הרמה של רופא השיניים שממנו קיבלתם את הצעת המחיר. נסו לפרוס לכמה שיותר תשלומים את מחיר הטיפול , במידה והטיפול הינו מורכב כמו למשל השתלות שיניים והגיעו לביקורים קבועים, מה שיחסוך מכם עשרות אלפי שקלים מאוחר יותר אם במידה והזנחתם את הביקורים התדירים בקליניקה.